Zna se ko je gazda u Italiji: Higuain ušao i srušio Inter na Meazzi

Juventus je u derbiju 7. kola italijanske Serie A savladao kao gost velikog rivala Inter rezultatom 1:2.

Prvo poluvrijeme ovog duela donijelo je pravi spektakl. Juventus je u četvrtoj minuti poveo sa 0:1 majstorskim golom Paula Dybale, da bi pet minuta kasnije gosti umalo došli i do dva gola prednosti, ali je Ronaldo uzdrmao prečku sjajnim udarcem.

Inter je u 18. minuti stigao do izjednačenja. De Ligt je igrao rukom, sudija je pokazao na bijelu tačku, a precizan izvođač je Lautaro Martinez za izjednačenje rezultata na 1:1.

Do kraja prvog dijela još nekoliko dobrih šansi na obje strane. Szczesny je imao jednu strašnu odbranu, Juventus je zabio i drugi gol preko Ronalda, ali je pregledom VAR-a utvrđen ofsajd i gol je poništen.

Na odmor se otišlo neriješenim rezultatom, a u nastavku smo gledali mnogo slabiju utakmicu i kao da niko nije želio da previše rizikuje.

Ipak, vidjeli smo gol koji je Juventusu donio tri boda. Desilo se to u 80. minuta kada je Gonzalo Higuain pogodio za 1:2 i pobjedu Stare dame, prenosi Sportsport.

Miralem Pjanić je odigrao kompletan meč, a pružio je zaista fantastčnu partiju.