Zverev iznenadio Đokovića i osvojio Završni masters

Njemački teniser Alexander Zverev osvojio je Završni maters u Londonu nakon što je u finalu iznenađujuće porazio Novaka Đokovića sa 2:0 u setovima.

Iako je Zverev bio apsolutni autsajder na ovom susretu, ipak je na kraju odigrao fantastičan meč i uspio je da nanese poraz Đokoviću.

Podsjetimo, njih dvojica su se već sastala na ovom turniru i to u grupnoj fazi, a tada je Nole slavio sa 2:0 u setovima. Ipak, ovog puta je Zverev odigrao daleko bolji meč i slavio pobjedu.

U prvom setu stvari su bile izjednačene sve do rezultata 4:4 kada je Nijemac napravio brejk i na kraju osvojio set sa 6:4. U drugom dijelu meča tri uvodna gema su donijela brejkove, a jedan više je napravio Nijemac pa je vodio sa 2:1. Do kraja meča je držao svoj servis, a uspio je da napravi još jedan brejk na samom kraju te je slavio sa 6:3 i osvojio najveći turnir u svojoj karijeri.

Inače, ovo je bila deseta titula za Zvereva u karijeri i uvjerljivo najvažnija.