Braća u Krajini se sukobila zbog drveta – završilo policijskim uviđajem

U naselju Okreč, općina Sanski Most, proteklih dana došlo je do nesvakidašnjeg sukoba između dvojice braće, a razlog su bila neslaganja oko sječe šume.


 

 

Prema dostupnim informacijama, jedan od braće zatekao je drugog kako sječe drveće na, kako tvrdi, njegovom dijelu šume. To je dovelo do verbalnog sukoba, nakon čega je pozvana policija.


 

 

Policijski službenici su promptno reagovali po prijavi i izašli na lice mjesta, gdje su izvršili uviđaj. Iako nije bilo fizičkog nasilja, incident je zahtijevao intervenciju kako bi se spriječila eskalacija sukoba.



 

Nadležne službe ističu važnost rješavanja ovakvih nesuglasica kroz zakonske procedure i miran dijalog, naglašavajući da se ovakve situacije mogu izbjeći ukoliko se poštuju vlasnička prava i međusobna saradnja.


 


 

Ovaj događaj ponovno je otvorio pitanje uređenja vlasničkih odnosa nad šumama u općini Sanski Most te ukazao na potrebu veće informisanosti i saradnje među članovima lokalne zajednice.


Foto: Ilustracija