Cazinjanin Hamza Čataković postigao novi eurogol za pobjedu Trenčina

Mladi bosanskohercegovački napadač Hamza Čataković je u velikoj formi, a danas je spektakularnim pogotkom donio pobjedu Trenčinu na gostovanju kod Žiline u 4. kolu slovačkog prvenstva.

Cociuc je u 24. minuti iz penala doveo Žilinu u vodstvo, a Sleegers je u 39. poravnao na 1:1. isti igrač je u 71. minuti pogodio za preokret Trenčina, ali je samo tri minute kasnije Boženik pogodio za 2:2. A onda je na scenu stupio Čataković.

Dvadesetjednogodišnjak je u igru ušao u 78. minuti, a samo dvije minute kasnije postigao je eurogol iz slobodnog udarca sa 25 metara iskosa sa desne strane.

Čatakoviću je ovo bio četvrti pogodak iz isto toliko posljednjih mečeva i nesumnjivo da selektor naše reprezentacije Robert Prosinečki treba obratiti pažnju na momka iz Cazina.