City strepio u Londonu, Haaland iskoristio glupost rivala i donio vrlo bitnu pobjedu

ma citiy
Nogometaši Manchester Cityja odigrali su jednu od težih utakmica ove sezone i na kraju su uspjeli slaviti protiv Crystal Palacea na gostovanju rezultatom 1:0.

City je uspješno nastavio potjeru za vodećim Arsenalom, ali se danas zamalo "okliznuo" na uvijek neugodnom gostovanju na Selhurst Parku.

Crystal Palace se od prvog do posljednjeg minuta sjajno branio. Smjenjivale su se šanse pred golom domaćih Orlova, ali nikako City nije mogao do gola.

Najbliži golu u prvom poluvremenu bio je Rodri, čiji je udarac izbačen s gol-linije. Bez pogodaka otišlo se na odmor.

Sjajnu šansu nakon sat vremena igre imao je rezervista Julian Alvarez, ali je s desetak metara prebacio gol Palacea.

Konačno, u 78. minuti pravu glupost pravi Michael Olise i bez potrebe ruši Ilkaya Gundogana, a siguran s bijele tačke bio je Erling Haaland.

Ostalo je 0:1, tako da je City teškom i bitnom pobjedom ponovo stigao na dva boda minusa u odnosu na vodeći Arsenal, koji sutra gostuje Fulhamu u manjem londonskom derbiju.