Drama na Jadranu: Kamion skliznuo u more, vozač uspio iskočiti iz kabine, kupači se bacali u vodu

 

Prava drama odigrala se u petak oko 11:15 sati na poznatom kupalištu Zlatne stijene u Puli, kada je kamion komunalnog preduzeća iz zasad neutvrđenih razloga skliznuo u more.

 

Prema pisanju hrvatskih medija, vozač je uspio iskočiti iz kabine u posljednjem trenutku i tako izbjeći teže posljedice. Na mjesto nesreće odmah su upućeni vatrogasci, policija i ronioci koji su osigurali područje i započeli intervenciju.

Srećom, u nesreći niko nije povrijeđen, iako su se u trenutku incidenta na plaži nalazili brojni kupači. Jedan od njih ispričao je da se morao baciti u more kako bi izbjegao kamion koji je nekontrolisano klizio prema obali.

Drugi očevidac naveo je da su se on i dijete sunčali kada je kamion prošao neposredno pored njih, što je izazvalo paniku među prisutnima. Prema prvim informacijama, prava je sreća da niko nije stradao.

Uzrok nesreće za sada nije poznat, a okolnosti pod kojima je kamion završio u moru bit će utvrđene policijskom istragom. Nadležne službe rade na izvlačenju vozila i osiguravanju mjesta događaja.

https://www.facebook.com/share/r/1EqBMFD1Yo/

 

 

Foto: Istarski.hr