Džumhur nije mogao protiv Federera, Švicarac slavio sa 3:1 u setovima

Bh. teniser Damir Džumhur večeras je poražen u okviru drugog kola US Opena od Rogera Federera rezultatom 3:1 u setovima.

Džumhur je sjajno otvorio meč i već prilikom prvog servisa Federera napravio break što se pokazalo ključnim momentom prvog seta jer je bh. teniser dobio set sa 6:3.

U drugom setu Federerdolazi do svoje igre i sa 6:2 poravnava na 1:1 u setovima.

Kada je došao do svoje igre, Federeru se teško nazirao kraj te je naredna dva seta dobio sa 6:3 i 6:4.

Podsjetimo, u prvom kolu US Opena Džumhur je kao 99. teniser svijeta igrao protiv Francuza Elliota Benshetrita, koji se nalazi na 227. mjestu ATP liste.

Sarajlija je izgubio prvi set 4:6, ali je naredna tri dobio, bilo je 6:2, 6:3 i 6:0. Meč je trajao dva sata i 10 minuta.

Popularni Fedex je u 1. kolu savladao Indijca Sumita Nagala 3:1 u setovima (4:6, 6:1,6:2, 6:4).

Bh. i švajcarski teniser su prethodno odigrali dva meča, a oba su pripala Federeru, prenosi N1.