Filmski bijeg iz KPZ-a Mostar završen brzim hapšenjem

Muškarac koji je u jutarnjim satima pobjegao iz Kazneno-popravnog zavoda u Mostaru ubrzo je lociran i ponovo uhapšen, potvrđeno je iz Ministarstva unutrašnjih poslova Hercegovačko-neretvanskog kantona.


 

Kako je ranije objavljeno, pritvorenik je pobjegao tokom jutarnje šetnje unutar kruga zatvora, kada je, prema nezvaničnim informacijama, preskočio ogradu KPZ-a i dao se u bijeg. Nakon prijave nestanka, policija je odmah pokrenula opsežnu potragu na širem području Mostara.


 

Iz Operativnog centra MUP-a HNK potvrđeno je da je Policijska uprava Mostar zaprimila prijavu o bijegu oko 11.50 sati, nakon čega su odmah poduzete zakonom predviđene mjere i radnje s ciljem pronalaska odbjegle osobe. Brzom reakcijom policijskih službenika, ali i zahvaljujući informacijama koje su dostavili građani, pritvorenik je u kratkom roku lociran i priveden.


 

„Reakcijom policije spriječen je daljnji bijeg, a odbjegla osoba je pronađena i uhapšena“, potvrđeno je iz MUP-a HNK.


 

Prema nezvaničnim informacijama, riječ je o državljaninu Hrvatske, a pojedini mediji navode da se radi o Ivanu Miloloži. Portparolka MUP-a HNK Ilijana Miloš potvrdila je okolnosti bijega i hapšenja, ističući da je osoba ponovo stavljena pod nadzor nadležnih organa.


 

Nakon ponovnog hapšenja, pritvorenik je vraćen u KPZ Mostar, dok će sve okolnosti pod kojima je došlo do bijega biti predmet daljnje istrage.


 



Foto: Ilustracija