Karatašica Iman Ružnić osvojila bronzanu medalju na turniru „Ilidža Open 2023“

karate
Karatašica Karate kluba „Regeneracija“ Iman Ružnić u nedjelju, 05.marta je nastupila na jednom od jačih turnira u BiH „Ilidža Open 2023“ gdje je osvojila treće mjesto i bronzanu medalju. Iman je nastupila u najbrojnijoj kategoriji – kadetkinje -61kg i u konkurenciji 25 karatašica uspjela da osvoji medalju.

Karate klub „Champion” bio je domaćin ovog turnira koji je okupio 1.075 tamičara iz osam država i 98 klubova. Radi se o tradicionalnom karate turniru koji se održava u sklopu manifestacije „Dani Općine Ilidža”, Dana Općine Hadžići i Dana Općine Trnovo.

Iz velikokladuškog Karate kluba „Regeneracija“ su s ponosom saopćili i informaciju da je ovaj sportski kolektiv dosada iznjedrio 100 reprezentativaca BiH, što je i više nego fantastičan uspjeh i rezulat višegodišnjeg kvalitetnog rada.