Krajina: Dvije nesreće u jednom danu, vozača izvlačili vatrogasci

Na magistralnom putu M-15 na području Sanskog Mosta danas su zabilježene dvije odvojene saobraćajne nesreće koje su izazvale poteškoće u odvijanju saobraćaja i intervenciju nadležnih službi.

U težoj nesreći jedno putničko vozilo sletjelo je s kolovoza, nakon čega su na mjesto događaja upućeni pripadnici Hitne pomoći, vatrogasci i policija. Vatrogasci su morali intervenisati kako bi iz oštećenog automobila izvukli povrijeđenog vozača, kojem je potom ukazana medicinska pomoć.

Zbog intervencije službi saobraćaj se na ovoj dionici puta odvijao usporeno i naizmjenično jednom trakom, uz regulaciju policijskih službenika. Okolnosti koje su dovele do slijetanja vozila za sada nisu poznate, a više detalja bit će utvrđeno nakon završetka uviđaja.

Istog dana, također na magistralnom putu M-15 u pravcu naselja Vrhpolje, dogodila se još jedna saobraćajna nesreća u kojoj je učestvovao automobil marke Mercedes njemačkih registarskih oznaka.

Prema informacijama s mjesta događaja, vozač je iz za sada neutvrđenih razloga izgubio kontrolu nad vozilom te udario u saobraćajni znak pored ceste. Na automobilu je pričinjena velika materijalna šteta, a fotografije pokazuju značajna oštećenja prednjeg dijela vozila.

Srećom, uprkos silini udara i velikoj šteti na Mercedesu, u ovoj nesreći nije bilo teže povrijeđenih osoba.

Nadležne službe još jednom apeluju na vozače da brzinu kretanja prilagode stanju na putu, vremenskim uslovima i drugim faktorima koji mogu utjecati na sigurnost svih učesnika u saobraćaju.

 
Foto: Ilustracija/Cazin.net