Nesvakidašnji slučaj u Cazinu: “Pucao iz auta, pa ranio sam sebe”

U naselju Mutnik kod Cazina jučer se dogodio neuobičajen incident u kojem je 23-godišnji mladić zadobio povredu u predjelu noge uslijed nestručnog rukovanja vatrenim oružjem.

 


 

Kako saznajemo, mladić je iz automobila kroz otvoreni prozor pucao u zrak, a prilikom pokušaja da vrati pištolj u vozilo, oružje mu je slučajno opalilo i pogodilo ga.

 


 

Povrijeđeni je hitno prevezen u Dom zdravlja Cazin, gdje su ljekari konstatovali lakše tjelesne povrede i pružili mu potrebnu medicinsku pomoć.

 


 

O svemu je obaviještena policija, koja je odmah poduzela mjere iz svoje nadležnosti te pokrenula istragu. Istražuju se okolnosti događaja kako bi se utvrdilo radi li se o nemaru ili eventualnom kršenju zakonskih propisa o posjedovanju i upotrebi vatrenog oružja.



Foto: Ilustracija