Home

Spisak gostiju na komemoraciji 11. jula u Potočarima

09 Jul

Spisak gostiju na komemoraciji 11. jula u Potočarima

U utorak 11. jula se obilježava 22. godišnjica genocida u Srebrenici u okviru koje će biti klanjana dženaza i ukopani posmrtni ostaci 71 žrtve srebreničkog genocida.

Mnoge delegacije, političari, osobe iz javnog života su najavile svoje dolazaka u utorak u Memorijalni centar u Potočarima, a u nastavku pročitajte puni spisak delegacija koje će prisustvovati obilježavanju 22. godišnjice genocida u Srebrenici.

AMBASADE:

Austrija – Dr. Wolfgang Thill, 

Brazil – Nj.E. manuel Gomez – terera , Victor Cirne (treći sekretar) 

Bugarska – Petar Petrov

Češka – NJ.E. Jakub Skalnik

Francuska – NJ.E. Guillaume Rousson, Emirka Bečić (interpretator)

Grčka – NJ.E. Georgios Iliopulous, Anthoussa Djakopoulu (supruga) Gost, Georgios Marios Papaioannuo(zamjenik šefa misije) Gost

Hrvatska – NJ.E. Ivan Del Vechio, Pero Bilušić (savjetnik) Gost

Indonezija – NJ.E. Amelia Achmad Yani, Rachy Rachanat (savjetnik) Gost, Febry Elsafrino (savjetnik) Gost

Italija – NJ.E. Nicola Minasi, Carlo Marcotulli Gost

Islamska Republika Iran – NJ.E. Mahmoud Heidari (+ supruga i sin), NJ.E. Mohammad Ibrahim Teherian(bivši ambasador) VVIP, Seyed Reza (prvi savjetnik) Gost, Fatemeh Ardenah (prva savjetnica) Gost, Ali Asgahar Ameri (savjetnik + supruga i kći) Gost, Khosrow Saadat Kia (drugi sekretar) Gost, Ghadir Hosseini (ataše) Gost, Mehdi Salehi (saradnik) Gost, Haris Bratić (interpretator) Gost

Japan – Mei Tekeuchi 

Kuvajt – NJ.E. Nasser Riden Thamer Almotairi, Sejad Kulić (osiguranje) Gost

NR Kina – Zhou Yan, XU Gang Gost

Mađarska – NJ.E. Negyesi Jozsef 

Makedonija – Aleksandar Krstevski, Zekir Ramčilović Gost, Redjail Ismaili Gost, Ilija Nikolovski Gost, Živko Krstevski Gost

K. Nizozemska – NJ.E. Jurriaan Kraak 

K. Norveška – NJ.E. Guri Rusten, Anne Havnor (zamjenica šefa misije) Gost, Mak Kapetanović (službenik) Gost

S.R. Njemačka – Christian Sedat, Martina Kübel Gost

Islamska Republika Pakistan – NJ.E. Salim Nawaz

Palestina – Nj.E. Razeq N. M. Namoora, Mohammed Hammad (prvi savjetnik) Gost

Poljska – NJ.E. Andrzej Krawczyk 

Rumunija – NJ.E. Dana Constantinescu 

Slovenija – NJ.E. Iztok Grmek, Boruk Velenčić (Savjetnik) Gost, Janko Goršek (policijski ataše) Gost + supruga i sin, Darko Viharev (Obezbjeđenje) Gost

K. Španija – Javier Blanco Santillān, Gerardo Moreno Abard (Obezbjeđenje) Gost

Švajcarska – Barbara Dćtwyler Scheuer, Haris Lokvančić (Savjetnik) Gost, Semir Hidić (Praktikant) Gost,

K. Švedska – NJ. E. Anders Hagelberg

K. Saudijska Arabija – Nj. E. Hani Abdullah M. Mominah , NJ. E. Dr. Sultan Saad AlKhtani Gost, Khalid A. A. AlTurki Gost, Fahad Alialshahrani Gost

Sjedinjene Američke Države – NJ. E. Maureen E. Cormack 

Turska – Haldun Koc (Ambasador Turske u BiH), Brigadir Guhan Yilmaz (Ataše) 

K. Velike Britanije i Irske – Julian Miller 

Ukrajina – Volodymyr Tsybulnyk VVIP + supruga

EUFOR – MG Anton Waldner, BG Jozef SZPISJAK (COSEUFOR) VIP, Col Tayfun CELIK Gost, DCOS Ops Col Werner REISMANN (MA1 to COMEUFOR) Gost, LTC Kevin HIGGINS (MA2 to COMEUFOR) Gost, LTC Robert TOBIAS (MA to COSEUFOR) Gost, Maj Alexander GSTREIN (ADC to COMEUFOR) Gost, Snezana GOLIJANIN (Interpreter to COMEUFOR) Gost, 8 PAX for CPT measures Gost.

NATO Štab Sarajevo – Brigadir general Robert Huston, Helge Martin Tonning (Zamjenik komandanta NATO Staba Sarajevo) VIP, Brian Freeman (Pukovinik) Gost, Gl. Narednik David Nunn (Vozač) Gost, Nar. Jandro Cruz (Vozač) Gost, Jasmin Mekic (prevodilac)

Međunarodni krivični sud za bivšu Jugoslaviju – Carmel Agius, John Hocking (Registrar), Margriet Prins (Head of Mission UN ICTY in BiH) VIP

Regional Cooperation Council – Marinko Raos VIP, Vozač Gost

Grad Sarajevo – Abdulah Skaka (Gradonačelnik Sarajeva) Gost, Edina Gabela (Zamjenica predsjedavajućeg Gradskog vijeća Grada Sarajeva) Gost, Mira Jurić (Zamjenica predsjedavajućeg Gradskog vijeća Grada Sarajeva) Gost, Erna Zolić (Savjetnica gradonačelnika) Gost, Denis Kovačević (Protokol) Gost, Samir Dizdarević (Vozač) Gost, Almir Pandžić (Vozač) Gost, Adnan Kešmer (Vozač) Gost, Emir Murga (Vozač) Gost.

Grad Novi Pazar – Nihat Biševic (Gradonačelnik) Gost, Fevzija Murić (Član gradskog vijeća) Gost, Emir Ašćerić (Pomoćnik gradonačelnika) Gost.

Grad Tuzla – Jasmin Imamović (Gradonačelnik Tuzle) Gost, Mirel Mišković (Zamjenik predsjedavajućeg Gradskog vijeća Tuzla) Gost, Mirnes Ajanović (Predsjednik komisije za ljudska prava i slobode) Gost, Sanjin Džindo (Vozač) Gost

Općina Centar – Nedžad Ajnadžić (Predsjedavajući općinskog vijeća) VIP, Karolina Kariačić Gost, Nejra Čengić Gost, Velija Katica Gost, Sonja Amšamija Gost, Nihad UK Gost, Nihad Abdurahmanović Gost, Lejla Khattab Gost, Edin Ćosović Gost, Krilo Senad (Vozač)

Gradsko vijeće Grada Tuzle – Rejhana Dervišević Gost, Nedžad Malikić Gost, Mirza Tupajić Gost, Nevres Hurić Gost, Nedim Salibegović Gost, Ivica Kovaćević Gost, Mehmed Suldagić Gost

Općina Kladanj – Jusuf Čavkunović Gost, Mujo Buševac Gost, Midhat Čaušević Gost, Denis Čamdžić Gost, Hodžić Nedžad Gost, Kadrić Alija Gost

Zeničko-dobojski Kanton – Fahrudin Čolaković (Ministar za boračka pitanja) Gost, Mirnes Bašić (Ministar) Gost, Himzo Smajić (Ministar) Gost, Munir Avdić (Vozač) Gost

Bosansko-podrinjski Kanton – Emir Oković (Premijer) Gost, Aida Obuća (predsjedavajuća Skupštine) Gost, Ešef Herak (Vozač) Gost

Hercegovačko-neretvanski Kanton – Ajdin Teletović (Ministar trgovine, turizma i zaštite okoliša) Gost, Osman Ćatić (predsjednik Kluba Bošnjaka u Domu naroda FBiH) Gost, Sabahudin Čorbadžić (Vozač) Gost

Vlada Tuzlanskog Kantona – Lejla Vuković Gost, Fuad Hadžimehmedović Gost, Hasida Isakovic Gost, Nerminka Aljukić Gost, Semsudin Kavazović Gost, Elvir Rožnjaković Gost, Melika Kasumović Gost, Šaldić Anis Gost, Kadrija Omazić Gost

Kanton Sarajevo – Vedran Mulabdić (Ministar MUP-a KS) Gost, Mario Nenadić (Ministar pravde i uprave KS) Gost, Čedomir Lukić (Ministar prostornog uređenja, građenja i zaštite okoliša KS) Gost, Muhamer Fišo (Ministar za boračka pitanja KS) Gost, Rasim Lakota (Zastupnik u Skupštini Kantona Sarajevo) Gost, Munir Talović Gost, Zvonko Marić (Zastupnik u Skupštini Kantona Sarajevo) Gost, Mirza Čelik (Zastupnik u Skupštini Kantona Sarajevo) Gost, Eldar Čomor (Zastupnik u Skupštini Kantona Sarajevo) Gost, Safet Mešanović (Zastupnik u Skupštini Kantona Sarajevo) Gost, Nermin Muzur (Direktor Turističke zajednice KS), Husein Hrvačić Gost, Nenad Marilović (v.d. Šefa protokola KS) Protokol, Amila Zlatar (Viši samost. Ref. Za protokol u Službi za protokol KS) Protokol

Zeničko-Dobojski Kanton Delegacija – Jasmin Duvnajk (Predsjedavajući Skupštine) Gost, Draženka Subašić (Zamjenica predsjedavajućeg Skupštine) Gost, Munib Husejnagić Gost, Adel Sinanović Gost, Stupar Nedžad (Vozač) Gost, Damir Jerković (Vozač) Gost

Predstavnički Dom FBiH – Edin Mušić (Predsjednik Parlamenta FBiH) 

Dom Naroda FBiH – Jasenko Tufekčić 

Predsjedništvo FBiH – Bakir Izetbegović 

Parlamentarna Skupština BiH – Šefik Džaferović (Predsjedavajući Predstavničkog doma PSBiH) VVIP, Safet Softić (Zamjenik predsjedavajućeg doma naroda PSBiH) VVIP, Zihnet Muhić (šef kabineta Šefika Džaferovića) Gost, Mustafa Abdulahović (šef kabineta Safeta Softića) Gost, Kenan Vehabović (sekretar zajedničke službe PSBiH) Gost

Potpredsjednik FBiH – Milan Dunović (Potpredsjednik FBiH) VVIP, Elvedin Čeković (Savjetnik/sekretar) Gost, Dževad Džananović (FUP) Gost, Alen Hodžić (Vozač) Gost

Potpredsjednik FBiH – Melika Mahmutbegović (Potpredsjednica FBiH) VVIP, Suad Ćesko (Vozač) Gost, Adi Jačević (FUP) Gost, Ismet Panjeta (FUP) Gost

Premijer FBiH – Fadil Novalić 

Fed. Min. Pravde – Mato Jozić

Fed Min. Finansija – Jelka Milićević 

Fed. Min. Rada i Socijalne Politike – Vesko Drljača, Edin Beganović (FUP) Gost, Ibrahim Hadžimuratović (Vozač) Gost

Fed. Min. Raseljenih osoba i izbjeglica – Edin Ramić 

Fed. Min. Boraca i Invalida – Salko Bukvarević, Nijaz Mešić Gost

Fed. Min. Poljoprivrede i šumarstva – Ervin Bibanović, Husnija Kudić VIP, Omar Kulenović Gost

Fed. Min. Razvoja, poduzetništva i obrta – Amir Zukić, Adnan Imamović Gost

Fed. Min. Unutrašnjih poslova – Aljoša Čampara VIP

Ministarstvo Odbrane – Marina Pendeš, Sead Jusić, Anto Jeleč, Senad Mašović, Husein Tursunović, Enes Husejnović, Mirsad Ahmić, Kenan Dautović Protokol, Mirzet Lubenović, Hadis ef. Pašalić, Nesib ef. Hadžić

SDP BiH – Nermin Nikšić, Ismar Kudović (Vozač) Gost

SBB BiH – Fahrudin Radončić, Izet Lukovac Gost, Adis Čarkadić Gost

Potpredsjednik RS – Ramiz Salkić 

Servis za poslove ugostiteljstva – Šetkić Ahmed (Pomočnik direktora) Tehnička podrška, Kadrić Fuad Tehnička podrška, Ćesko Damir Tehnička podrška, Kozić Almir Tehnička podrška, Škulj Elvedin Tehnička podrška, Čardaković Sabrija Tehnička podrška, Hadžović Muamer Tehnička podrška, Bidžević Besima Tehnička podrška, Kešmer Emina Tehnička podrška, Tabaković Ekrem (Vozač) Protokol, Pilić Ahmet (Vozač) Protokol, Šahović Elvir (Vozač) Protokol

Savez RVI paraplegičara FBiH – Mujo Aganović, Seledin Muharemović Gost, Muharem Karić Gost, Elvis Sudar Gost, Safet Ribica Gost, Mandžuka (Mustafa) Mehemed Gost, Karajko (Đemil) Dženad Gost, Ismet Omerašević Gost, Omer Muhić Gost, Čizimić Šefik Gost, Čizimić Nermina Gost.

Ured Visokog Predstavnika (OHR) – Bruce Berton, Ales Balut Gost, Darko Sekulić Gost, Dario Ramljak Gost, Nihad Mehic Gost, Haris Cukojević Gost, Ljiljana Radetić Gost, Davor Kuslev Gost

Institut za istraživanje zločina protiv čovječnosti i međunarodnog prava UNSA – Jasmina Zagorica VIP, Muamer Džananović Gost

Liga Socijaldemokrata Vojvodine – Nenad Čanak, Bojan Kostreš Gost, Nada Lazić Gost, Olena Papuga Gost, Maja Sedlarević Gost, Robert Vizi Gost, Dragoslav Jerkovič Gost, Branislav Janković Gost, Igor Rumpl Gost, Miladin Muženić Gost

Turska vojna misija u BiH – Brigadir Tayfun Çelik, Belma Fišo Gost, Gökhan Çulfan Gost, Oğuz Aydoğan Gost, Bariş Terzibaş Gost, Amir Dzindo Gost, Musa Çevik Gost, şafak Demirci Gost, Burak Inan Gost, Birkan Olgunsoy Gost, Murat Kurtuluş Gost, Yeşim şahin Gost

Srpsko građansko vijeće – Zoran Jovanović Gost

UG Žene Srebrenice – Hajra Ćatić

Organizacija porodica šehida i poginulih boraca Srebrenica – Almin Škrijelj

Memorijalni centar – Sadik Ahmetović, Mersed Smajlović, Mustafa Pašalić Gost, Amor Mašović Gost, Šefket Hafizović Gost, Hamdija Fejzić Gost

Međunarodni komitet Crvenog križa BiH – Silvana Pehar Gost, Claudia Elena Gost, Garrido Varas Gost, Rusmira Husejinović Gost, Borislav Radosavljevič Gost

Udruženje žena Podrinja Bratunac – Šuhra Sinanović

Pokret Majki enklava Srebrenica i Žepa – Kada Hotić 

Savez zlatnih ljiljana Tuzlanskog kantona – H. Muhamedovic Edin Gost, Halilović Hajrudin Gost, Hasanović Fahrudin Gost, Ahmetović Nermin Gost, Hasanović Nesib Gost, Delić Nedžib Gost, Ahmetović Sabit Gost, CikaRic Muhamed Gost

Porodica šehida TK – Halilović Hajrudin Gost

Kabinet ministra civilnih poslova - Adil Osmanović Gost, Džafo Refik Gost

Vlada Županije Posavske – Alija Kusur Gost, Eso Delić Gost

Savez RVI FBiH – Esad Delić

Savez Boraca FBiH – v. d. Niaz Hodžić

Savez dobitnika najvećih ratnih priznanja – Šerif Patković, Halil Sulejmanović Gost

Sindikalna organizacija Prevent d.o.o. Srebrenica – Hamdija Gušuić Gost, Šabanović Medin Gost, Muharemović Šeha Gost, Karahasanović Mirsad Gost

Rektorat – Rifat Škrijelj Gost, Izet Rađo Gost, Željko Sain Gost, Aleksandar Nikolić Gost, Zijad Memić Gost, Maida Čohonarh Gost, Aida Hodžić Gost, Mirza Ibrahimović Gost, Amel Mekić Gost, Dijana Rađo Gost, Hajro Dihanić Gost

Bošnjaci Sandžaka – Dr. Sulejman Ugljanin VIP, Bajro Gegić Gost, Enis Imamović Gost, Mirza Hajdinović Gost, Merfid Kamešničanin Gost, Elvis Gudžević Gost, Safet Hazirović Gost, Vahid Zuković Gost

Čedomir Jovanović 

Saša Janković 

Vijeće Ministara BiH – Semiha Borovac, Anes Durić Protokol

OSCE – Jonathan Moore VIP, Sanej Žućko Gost, Miroslav Vuković Gost, Joeri Maas Gost, Ahmed Rifatbegović Gost, Željka Šulc Gost, Elma Kadić Gost, Will Richards Gost, Đurdica Gajić Gost, Tatjana Mihajlović Gost, Dervo Sejdić Gost, Edin Mulaganović Gost, Suvad Redžić Gost

Rijaset Islamske Zajednice – Hafiz Malkić VIP

Agencija za policijsku podršku-potporu – Husein Nanić 

Izmir – VIP osoba počasni konzul

Evropska Unija – Ambasador 

Izaslanica Predsjednika Hrvatskog Sabora – Emina Lekaj-Prljaskaj Gost

Gradonačelnik Zagreba – Milan Bandić

Fed. Uprava Policije - Dragan Lukać

Općina Srebrenica - Nermin Alihuković 

Majke enklave Srebrenice i Žepa - Hatidža Mehmedović, Fazila Efendić , Hajrija Ćatić, Nura Begović, Munira Subašić, Šuhra Sinanović, Kadefa Muhić, Kada Hotić

Organizacioni odbor - Ćamil Duraković 

Počast nastradalim žrtvama će ove godine u okviru "Marša mira" odati i grupa od 115 ljudi iz Turske predvođena pjevačem koji je snimio spot o stradanju Srebrenice.

 

(Izvor: Avaz.ba)

0 Comments

Facebook komentari

Povezane vijesti

Back to top