Tragična smrt Belmina Hadžalića duboko je potresla Cazin i širu zajednicu. Belmin, rođen 2002. godine, bio je poznat kao vedar, skroman i omiljen mladić među svojim prijateljima i poznanicima.
U mjestu Čoralići, na području grada Cazina, dana 14. oktobra 2025. godine, oko 18:45 sati, dogodila se teška saobraćajna nesreća u kojoj je život izgubio dvadesettrogodišnji Belmin Hadžalić, sin Ale i Sanele.
Prema informacijama MUP-a Unsko-sanskog kantona, u nesreći su učestvovali motocikl marke “Honda”, kojim je upravljao B.H. (2002) iz Cazina, i teretno vozilo Mercedes s prikolicom, kojim je upravljao S.P. (1989), također iz Cazina.
Kako je potvrđeno za portal Crna Hronika, vozač motocikla Belmin Hadžalić preminuo je na licu mjesta usljed teških povreda zadobijenih prilikom udara motocikla u kamion. Na vozilima je pričinjena materijalna šteta, dok vozač teretnog vozila nije povrijeđen.
Uviđaj na mjestu nesreće obavili su pripadnici Policijske stanice Cazin, pod nadzorom dežurnog tužioca Tužilaštva Unsko-sanskog kantona, a okolnosti nesreće se još uvijek utvrđuju.
Tragična smrt Belmina Hadžalića duboko je potresla Cazin i širu zajednicu. Belmin, rođen 2002. godine, bio je poznat kao vedar, skroman i omiljen mladić među svojim prijateljima i poznanicima. Njegovi prijatelji su se na društvenim mrežama oprostili emotivnim porukama:
“Brate moj, prerano si otišao. Zauvijek ćeš ostati u našim srcima, nasmijan i vedar kao što si uvijek bio.”
“Ne možemo vjerovati da te više nema. Bio si duša od čovjeka, drug kakav se rijetko rađa. Neka ti Allah dž.š. podari Džennet, a porodici sabur.”
“Zauvijek ćeš biti dio naših vožnji i uspomena, prijatelju. Tvoje mjesto među nama ostaje prazno, ali te nikada nećemo zaboraviti.”
Prema obavještenju porodice, dženaza-namaz tragično preminulom Belminu Hadžaliću bit će klanjana u petak, 17. oktobra 2025. godine, u 12:50 sati, ispred kuće žalosti u Čizmićima (kod džamije).
Klanjanje dženaze će se obaviti kod džamije Čizmići poslije džuma-namaza, a ukop na mezarju Gradina po dolasku.
Ožalošćeni su: otac Ale, majka Sanela, brat Suad, nene Fatma, snaha Amela, bratišne Melina i Majla, brojna rodbina, prijatelji, komšije i prijatelji motoristi koji su u velikom broju izrazili tugu i poštovanje prema mladiću kojeg su zvali “dobri duh Cazina”.
Neka mu Milostivi Allah dž.š. podari najljepše džennetske bašče, a porodici sabur i snagu da izdrži ovaj teški gubitak.
Belmin Hadžalić ostat će u sjećanju svih koji su ga poznavali – po osmijehu, dobroti i ljubavi prema ljudima i životu.