Žandarmerija Srbije upala na Kosovo, ranila i otela muškarca? Obaviješten je i KFOR

Srbin sa Kosova, Milan Vukašinović, navodno je upucan u subotu u selu kod Leposavića i prevezen u KC Niš.

Policija Kosova tvrdi da je njega ranila i kidnapovala Žandarmerija Srbije.

Policija Kosova saopštila je da je 1. novembra primila informaciju da se napodručju Leposavića sumnja da je muškarac M. V., državljanin Republike Kosova (srpske narodnosti), ranjen i kidnapovan unutar teritorije Republike Kosova od Žandarmerije Srbije.

Mjesto događaja, gdje je prijavljeno da se slučaj dogodio, sumnja se da se nalazi unutar teritorije Republike Kosova, tačnije na prostoru poznatom kao „tačka nula“, u blizini područja Leposavića, između Republike Kosova i Srbije.

O ovom slučaju Policija Kosova je obavijestila i sarađuje sa KFOR-om, koji je nadležan za graničnu zonu/pojas.

Policija Kosova, Direkcija za istragu organizovanog kriminala i teških krivičnih djela, preduzela je istražne radnje, saslušala svjedoke slučaja, putem kojih su pribavljene informacije da su više maskiranih osoba ušle na teritoriju Republike Kosova, ranile i kidnapovale žrtvu, koju su potom odvele na teritoriju Srbije, gdje su je, prema navodima svjedoka, vozilom hitne pomoći prevezli u pravcu grada Niša u Srbiji, tvrdi policija Kosova.

Policija Kosova je preduzela sve neophodne mjere, u saradnji i koordinaciji sa relevantnim institucijama i pravosudnim organima, gdje je, u konsultaciji sa nadležnom tužiteljicom Osnovnog tužilaštva u Mitrovici, Odjeljenje za teška krivična djela, slučaj pokrenut.

Podsjetimo, advokat Ivan Ninić postavio je na X danas pitanja Aleksandru Vučiću, Bratislavu Gašiću i direktoru VBA Đuri Jovaniću.

On je pitao da li je u subotu u 16 sati u selu Jelakce/Leposavić doslovce strijeljan Milan Vukašinović (39) kome se u KC Niš bore za život? Da li je Milanu u KC Niš izvađen lijevi burbeg i srčana maramica? Da li je Milanu i dalje metak u kičmenom stubu i ne znaju se prognoze? Da li će Milan ostati invalid i koliko je krvi izgubio u transportu od Prokuplja do Niša? Da li je Milan upucan s leđa i zašto?

Ninić je pitao i da li su pripadnici vojske Srbije imali maskirne uniforme bez obilježja? Da li je osim vojske u akciji lova na Milana učestvovao još “neko” ? Da li su tri džipa na terenu bila bez tablica? Da li je sproveden uviđaj, ko je sproveo i kada? Gdje Milanova kola?

Redakciji N1 je majka Milana Vukašinovića potvrdila da je, prema njenim saznanjima, njen sin doživio ovo o čemu je pisao Ivan Ninić.

Podsjetimo, prije pet godina Milan Vukašinović je uhapšen na Jarinju jer je, kako je tada izjavio Rahim Pacoli iz Kosovskog biroa za osiguranje, zaposlen u kosovskoj kompaniji, a srbijanske državne strukture to doživljavaju kao prihvatanje države Kosovo.