Aničić donio Bordo timu bod u posljednjim trenucima protiv Borca

.

Fudbaleri Sarajeva i Borca remizirali su u derbi susretu 13. kola Premijer lige Bosne i Hercegovine. Rezultat je glasio 1:1.

Odmah na otvaranju susreta hladan tuš na Koševu. Blagaić je odigrao loptu na stranu za Nišića koji je šutirao sa nekih osam metara, Šahinović možda mogao i bolje reagovati, ali je Borac stigao do prednosti.

Samo tri miunte kasnije moglo je Sarajevo doći do poravnanja. Izveo je sjajan prekid Ajdin Hasić, pogodio stativu sa nekih 25 metara, ali je lopta završila na stativi.

U 11. minuti iz slobodnog udarca šutirao je i Blagaić na drugoj strani, ali lopta otišla pored gola.

David Čavić je šutirao sa nekih 16 metara u 25. minuti, ali je lopta otišla preko gola Sarajeva.

Nakon toga Mirza Mustafić je nekoliko puta pokušao sa distance, tačnije četiri udarca uputio je veznjak Sarajeva, ali nije bio precizan.

Krenuo u drugom dijelu Rožman po sve ili ništa

Imalo je Sarajevo inicijativu na startu drugog dijela, a pokušavao je Mirza Mustafić sa distance.

Pokušao je i Ziljkić u 59. minuti. Povukao je Penaranda kontru Sarajeva, odigrao za Ziljkića koji je mogao i uzvratiti Veneceluancu, ali se odlučio za udarac sa nekih 25 metara. Bilo je to veoma loše i lagano za Mijatovića.

Nakon toga uslijedila su dva pokušaja fudbalera Borca. Prvo je šutirao u 62. minuti Jakov Blagaić, a potom i Jovan Nišić. Međutim rezultat se nije mijenjao.

Sebastian Herrera šutira sa 30 metara iz slobodnog udarca, ali brani to Šahinović.

Prijetio je nakon toga Hamza Čataković sa nekih 25 metara, ali je lopta otišla pored stative.

Jovo Lukić je mogao riješiti pitanje pobjednika u 72. minuti. Iskoristio je grešku Marina Aničića kojem je lopta prošla ispod noge, izašao sam na Šahinovića, ali je bio neozbiljan pokušao ga lobovati i loptu poslao daleko pored gola.

Borac je u 83. minuti ostao sa igračem manje. Nikola Pejović je startovao neporezno za na Hamzu Čatakovića, a Irfan Peljto mu pokazao direktan crveni karton.

Pokušao je Kyeremeh u 89. minuti nakon povratne lopte Vrančića. Šutirao fudbaler iz Gane iz veoma dobre pozicije, ali lopta otišla pored gola. Bila je to najbolja prilika za Sarajevo.

Veliku radost domaćim navijačima donio je Marin Aničić u četvrtoj minuti sudijske nadoknade.