“Kraljevska” lekcija za Partizan: Napadačka rapsodija Džanana Muse

v

Košarkaši madridskog Reala slavili su u 16. kolu Eurolige protiv Partizana rezultatom 91:75.

Sjajni Madriđani su sredinom prve četvrtine preuzeli prednost i čuvali su je do samog kraja utakmice. Pokušavali su “crno-bijeli” krajem prvog poluvremena da se vrate u susret i uspjeli su spustiti u jednom trenutku razliku na jednocifren broj, ali je to bilo sve što su pokazali u madridskom “Wizink centru”.

Džanan Musa je sa 16 postignutih poena dobio glavnu ulogu u prvom poluvremenu.

Rapsodija u napadu “Kraljevskog kluba” je nastavljena u trećoj četvrtini, a poenteri su se konstantno smjenjivali. U pojedinim trenucima izgledalo je da bez muke postižu poene na ovom susretu, dok su u odbrani prikazali veliku agresivnost.

U posljednjoj četvrtini se igralo mnogo opuštenije, ponajviše zbog visoke razlike, koja je u pojedinim trenucima išla i do 27 poena u korist Madriđana.

Vrijedi istaći nevjerovatnu defanzivnu partiju košarkaša Reala. Agresivnost njihove odbrane bila je zaista na vrhunskom nivou, a tome u prilog ide i činjeica da je ovo tek drugi put u sezoni da je Partizan postigao ispod 80 poena. Inače, u sezoni ih bilježe 86.5 u prosjeku.

Prvo ime na ovom susretu zasigurno je bio bh. reprezentativac Džanan Musa, koji je postigao 23 poena, uz četiri skoka i dvije asistencije. Uz njega su još tri košarkaša bila dvocifrena – Poarije (Poirier), Kampaco (Campazzo) i Hezonja.

Jedini koji se iole istakao u dresu Partizana bio je brazilski centar Bruno Kaboklo (Caboclo) sa 18 postignutih poena.

Real je ovom pobjedom došao do svoje 15. u sezoni, a uz to su upisali samo jedan poraz. Partizanu je ovo bio sedmi porazu 16 odigranih kola ove euroligaške sezone.