Musa ponovo odličan u pobjedi Reala, košarkaši Bilbaa bez šansi u Madridu

,

Košarkaši Reala pobijedili su u Madridu u 19. kolu španske ACB lige ekipu Bilbaa rezultatom 95:80 te su se tako vratili trijumfima u prvenstvu nakon iznenađujućeg nedavnog poraza od Murcije.

Real je od početka utakmice krenuo žestoko te su tokom čitavog prvog poluvremena imali vodstvo koje je prilikom odlaska na odmor iznosilo 10 poena razlike (48:38).

Potpuni raspad gosti su doživjeli u trećoj dionici kada se je pitanje pobjednika ovog meča bilo praktično riješeno. Gosti su tek u posljednjoj četvrtini pokazali zube te su donekle ublažili poraz.

Najbolji u redovima Reala bio je Yabusele sa 16 poena, dok je reprezentativac Bosne i Hercegovine Džanan Musa za 19 minuta provedenih na parketu postigao 15 poena. Musa je tome dodao dvije asistencije i jedan skok.

Hlinason je postigao 19 poena za Bilbao, a dvocifren je bio još samo Kullamae s 12 poena.

Real je prvi na tabeli ACB lige sa 17 pobjeda i samo dva poraza, dok je Bilbao na 13. poziciji s omjerom 7-11.