Novo sramoćenje Bavaraca: Bohum razbio Bajern i produžio njihovu agoniju

.

Predstave minhenskog velikana su daleko od onih na koje su navikli fudbalere svoje navijače.

Fudbaleri minhenskog Bajerna izgledaju katastrofalno posljednjih sedmica, a kao šlag na tortu došao je ovaj šou strave i užasa na gostovanju kod Bohuma u 22. kolu Bundeslige, na kojem su poraženi rezultatom 3:2.

Na prvu izgledalo je kao da je sve normalno. Džamal Musijala (Jamal) je pogodio u 14. minuti za prednost svoje ekipe i činilo se da će Bavarci zadržati korak sa Bajer Leverkusenom u borbi za titulu prvaka.

Međutim, tada je nastupila žuta minuta ili više njih kod igrača Bajerna, a to su vrlo rado iskoristili domaći fudbaleri.

Prvo je Asano pogodio nakon jedne kontre u 38. minuti, da bi samo šest minuta kasnije u potpunosti preokrenuo Šloterbek (Schlotterbeck) goom poslije kornera.

Krivac za poraz protiv Lacija u prvom okršaju osmine finala Lige prvaka, Dajo Upamekano (Dayot Upamecano), doživio je novo pomračenje uma. Francuski defanzivac ponovo je skrivio penal, a zatim zaradio i crveni karton. Taj penal u gol je pretvorio Stoger i donio sigurnu prednost svojoj ekipi, kao i igrača više.

Do kraja susreta Heri Kejn (Harry Kane) je uspio svojim novim golom ublažiti poraz Bavaraca, ali to i nije neka utješna nagrada.

Pokušavali su preko Kejna i Sanea doći barem do poravnanja, ali sve to je prošlo bezuspješno i Bavarci se kući vraćaju bez ijednog boda.

Ostaje da se vidi da li će Tomas Tuhel (Thomas Tuchel) preživjeti na klupi Bavaraca ili su se čelnici zasitili loših rezultata.

Bajern je ostao na 2. poziciji na tabeli Bundeslige sa 50 osvojenih bodova, što je osam manje od prvoplasiranog Bajer Leverkusena.

S druge strane, Bohum je 11. sa 25 osvojenih bodova u dosadašnjem dijelu njemačkog prvenstva.