Ajaxov sakupljač lopti namjerno gađao i pogodio igrača Rome zbog "krađe" vremena

ajax
Ajax je u prvom meču četvrtfinala izgubio od Rome na svom terenu 2:1, a zanimljiva scena desila se u finišu utakmice kada je dječak koji skuplja lopte gađao i u prsa pogodio gostujućeg nogometaša Riccarda Calafiorija.

Davy Klaasen doveo je Ajax u prednost u prvom poluvremenu, prije nego što je Lorenzo Pellegrini poravnao sredinom drugog dijela. Trijumf Vučici osigurao je Ibanez u 87. minuti za veliku prednost u revanšu.

Nakon drugog gola, igrači Rome pokušavali su "ukrasti" što više vremena, ali to se nije svidjelo jednom od sakupljača lopte.

U trenutku kada je mladi Calafiori u sudijskoj nadoknadi išao ka lopti, želeći da izvede aut, dječak je malo jače bacio loptu prema njemu, s očiglednom namjerom da ga pogodi.

U tome je uspio, a epllog svega bio je žuti karton za 18-godišnjeg igrača Rome koji je ipak na kraju imao više razloga za slavlje.