Allegri prokomentarisao Pjanićevu izmjenu, kaže da ga je izveo zbog zime

Juventus je sinoć u susretu posljednjeg šestog kola grupe H Lige šampiona pretrpio iznenađujući gostujući poraz od Young Boysa rezultatom 2:1.

Tim iz Torina je pružio razočaravajuću partiju, skoro da mu ništa nije polazilo za rukom, a njegov trener Massimiliano Allegri bio je opravdano bijesan.

To se naročito moglo primijetiti kod jedne neuspjele akcije u 58. minuti, kada se “izderao” na bh. reprezentativca Miralema Pjanića (28), kojeg je nedugo potom, tačnije u 65. minuti, izveo iz igre.

Pjanić je bio vidno nezadovoljan tim potezom trenera Juventusa, sa kojim se nije ni pozdravio, već je otišao pravo u svlačionicu.

Allegri je nakon meča prokomentarisao ovu situaciju, rekavši kako je Pjanića želio sačuvati za naredni meč.

“Na stadionu je bilo šest stepeni ispod nule, zbog toga je otišao u svlačionicu, a radije bih poštedio Pjanića kako bi bio što spremniji za sljedeću utakmicu u Seriji A, nego suspendovanog Bentancura”, kazao je Allegri.

Juventus je unatoč porazu od Young Boysa završio na prvom mjestu grupe H, što mu donosi lakši žrijeb u osmini finala.