Atletičari „Krajišnika“ nastupili na Prvenstvu BiH za mlađe juniore: Prvo mjesto za Ermina Beganovića

2323232323

Prvenstvo BiH za mlađe juniore i juniorke u atletici održano je u subotu, 28. maja u Sokocu, na kojem je nastupilo 27 klubova i oko 200 atletičara. Atletski  klub “Glasinac” bio je tehnički organizator ovog takmičenja na kojem su nastupili i članovi AK „Krajišnik“ iz Velike Kladuše. Po izuzetno hladnom i kišovitom vremenu, Ermin Beganović osvojio je prvo mjesto i postao prvak Bosne i Hercegovine za 2022. godinu na 800 m u konkurenciji mlađih juniora. Odlične nastupe zabilježili su i Harun Hušidić kao najmlađi takmičar u utrci i Senaid Dolić u 3000 m SC.

Kako su istaknuli iz kluba, sa ovom titulom prvaka ispunjena je velika vizija, kojom je u posljednjih pet godina AK „Krajišnik“ za Veliku Kladušu osvojio titule prvaka BiH u svim kategorijama od najmlađih do najstarijih, kao i ekipnu titulu prvaka u krosu.