Barcelona bez Pjanića doživjela težak poraz od Seville, Rakitić presudio bivšem klubu

Barcelona
Ekipa Barcelone doživjela je poraz od Seville u prvom meču polufinala španskog Kupa kralja na stadionu Ramón Sánchez Pizjuán u Andaluziji rezultatom 2:0 pa ih u uzvratu očekuje izuzetno težak zadatak da izbore plasman u finale.

Barcelona je bolje otvorila meč i Messi je imao prvu šansu u 11. minuti, ali mu je golman odbranio, a uzvratio je Kounde u 19. minuti kada je šutirao pored gola.

Ipak, za Barcelonu nije bilo spasa u 25. minuti kada je Kounde pogodio za 1:0 i donio prednost svom timu, a to je ujedno bio i rezultat prvog poluvremena.

Konačnih 2:0 postavio je bivši igrač Barcelone Ivan Rakitić koji je u 85. minuti pobjegao gostujućoj odbrani i postavio konačan rezultat meča, a treba reći i to da je Barcelona na kraju imala veliku šansu preko Messija, no odličan udarac iz slobodnog udarca odbranio je golman Bono.

Naš Miralem Pjanić zbog povrede stopala nije igrao u ovom meču za Barcelonu. Revanši španskog Kupa Kralja igrati će se drugog i trećeg marta.

Sevilla - Barcelona 2:0 (Kounde, Rakitić)