Barcelona je novi prvak Španije!

Ekipa Barcelone novi je prvak Španije.

Večerašnjom pobjedom na gostovanju kod Deportiva u La Coruni (2:3), Katalonci su osigurali 25. titulu prvaka i to sasvim zasluženu.

Barca je krenula ofanzivno i već u sedmoj minuti su poveli sa 0:1 nakon prekrasnog gola Philippea Coutinha.

Kada je Messi u 38. minuti nakon fantastične asistencije Luisa Suareza pogodio za 0:2 činilo se kako Depor nema šta tražiti večeras, ali su se domaći, kojima je samo pobjeda igrala u ovom duelu, vratili u igru.

Perez je u 40. minuti smanjio na 1:2, da bi u 64. minuti Colak pogodio nakon odlične akcije za 2:2.

Međutim, do kraja meča na scenu su stupili Luis Suarez i Lionel Messi. Urugvajac je dva puta asistirao, Argentinac još dva puta pogodio i završio je posao u ovom meču za konačnih 2:4.

Deportivo je ovim porazom definitivno izgubio sve šanse za opstanak i od naredne sezone će igrati u Segundi zajedno sa Malagom i Las Palmasom.