Barcelona na pogon Levandovskog do petog vezanog trijumfa

,
Elče poražen na Kamp Nou

Barcelona je došla do pete uzastopne pobjede u La Ligi, savladavši u susretu 6. kola na Kamp Nou ekipu Elčea rezultatom 3:0.

Prvo ime utakmice bio je Robert Levandovski (Lewandowski), koji je postigao dva gola. Prvi u 34. minuti poslije asistencije Alehandra Baldea (Alejandro) za 1:0, a drugi za 3:0 u 48. minuti.

Time je došao do učinka od osam prvenstvenih golova ove sezone, te je na čelu liste strijelaca.

Drugi gol Barcelone bio je djelo Memfisa Depaja (Memphis Depay) iz 41. minute. I njemu je kao i Levandovskom kod prvog gola asistirao Balde.

Bitno je naglasiti da su gosti od 14. minute igrali bez isključenog Gonzala Verdua, koji je zaradio direktan crveni karton.

Barcelona sada ima 16 bodova, te je privremeno preuzela lidersku poziciju od Real Madrida, koji ima utakmicu manje.

Elče je posljednji 20. s jednim osvojenim bodom.