Barcelona slavila u Sevilji, Mesi postigao het-trik

U okviru 25. kola La Lige Barcelona je nakon preokreta u gostima savladala Sevilju rezultatom 4:2.

Domaćini su poveli u 22. minuti kada su u kontru krenula trojica igrača, koji su stvorili višak nakon kojeg je Hesus Navas (Jesus) zatresao mrežu Barcelone za 1:0. Ipak, Barcelona je ekspresno stigla do izjednačenja. Igrala se 26 minuta, a strijelac je bio Lionel Mesi (Messi), koji je postigao fenomenalan pogodak.  U  42. minuti meča Andalužani su ponovo poveli. Pablo Sarabija (Sarabia) je napravio odličan posao po desnoj strani, uposlio je Gabrijela Merkada (Gabriel Mercado) koji pogađa za 2:1 i rezultat prvog poluvremena, prenosi Sport Avaz.

Barcelona je imala loptu u svom posjedu i u nastavku. U 50. minuti Mesi je pokušao pronaći nekoga od svojih saigrača centaršutom iz slobodnog udarca, ali nije uspio dobro zahvatiti loptu. Barcelona je do novog poravnanja došla u 67 minuti. Usman Dembele (Ousmane) je lijepo poslužio Mesija, koji je šutirao s ruba šestnaesterca i loptu zakucao u desne rašlje za 2:2. Novu priliku za Barcelonu imao je Mesi u 72. minuti. Argentinac je prelijepo prošao dva odbrambena igrača domaćih i došao na rub kaznenog prostora odakle je šutitao, ali je lopta otišla iznad prečke. Šest minuta kasnije, ponovo je Mesi zaprijetio, ali je golman Sevilje zaustavio njegov šut. Ipak, u 85. minuti, Mesi je pokupio odbijanac i zakucao loptu u mrežu domaćina i tako kompletirao svoj het-trik. Konačni rezultat postavio je  Luis Suarez u sudijskoj nadoknadi meča.

Barcelona je i dalje na vrhu prvenstvene tabele s 57 bodova, dok je Sevilja trenutno na 5. mjestu s 37 bodova.