Barcelona u 89. minuti prokockala pobjedu protiv Cadiza, Pjanić igrao 25 minuta

Pjanić
Nogometaši Barcelone i Cadiza podijelili su bodove na Camp Nou u okviru 24. kola La Lige odigravši neriješeno 1:1 pa su Katalonci tako prekinuli odličnu seriju od sedam uzastopnih ligaških pobjeda.

Od početka utakmice bio je to meč u jednom smjeru, a u prvom poluvremenu Barcelone je imala čak 82 posto posjeda lopte te su uputili čak 11 šuteva ka gostujućem golu!

Ipak, uspjeli su stići do jednog pogotka i to u 32. minuti kada je sa bijele tačke bio siguran Messi.

Identično je bilo i u nastavku meča. Cadiz apsolutno nije želio ništa rizikovati niti pomišljati da krenu po izjednačenje pa je Barcelona mirno privodila utakmicu kraju.

Ipak, kazna za Barcine promašaje je došla minut prije kraja meča kada je Fernadez postigao gol iz penala za konačnih 1:1.

Bh. reprezentativac Miralem Pjanić u igru je ušao u 65. minuti umjesto Busquetsa te je pružio solidnu partiju do kraja meča.

Barcelona je i dalje na trećem mjestu La Lige, dok je Cadiz došao na 14. poziciju.