Barcelona u samom finišu došla do prve gostujuće pobjede u sezoni

barcelona
U derbiju 15. kola španske La Lige nogometaši Barcelone su kao gosti pobijedili Villarreal rezultatom 3:1.

Bio je to vrlo dobar meč s obje strane, a Barca je u prvom dijelu propustila nekoliko izrazitih prilika za gol. Nico je uzdrmao stativu s desetak metara iskosa, a potom je Depay promašio pravi zicer kada se našao sam pred golom, ali se osramotio katastrofalnim udarcem.

Ipak, Blaugrana je stigla do vodstva u 48. minuti kada je De Jong prvi put u januara ove godine postigao gol. Ispratio je ubačaj s desne strane i iz blizine je poslao loptu u mrežu za 1:0.

Finiš meča pripao je Villarrealu koji je dominirao u posljednjih 15 minuta. Kao plod takve igre, Žuta podmornica je stigla do izjednačenja u 76. minuti kada je Chukwueze umakao odbrani Barce i izjednačio je na 1:1.

I kada se činilo da će ostati neriješeno, Depay se u 87. minuti iskupio za veliki promašaj u prvom dijelu. Iskoristio je kiks odbrane domaćih, zaobišao je golmana i pogodio je za 2:1.

U 94. minuti Coutinho je izborio penal, nakon čega je sam preuzeo odgovornost i sigurnim udarcem je postavio konačnih 3:1.

Rezultat i strijelci:

Villarreal - Barcelona 1:3 (Chukwueze 76' / De Jong 48', Depay 87', Coutinho 90+4' pen.)