Bavarska mašina melje sve: Bayern suvereno do finala Lige prvaka i sudara s PSG-om

asd
Fudbaleri Bayerna ukrstit će koplja sa PSG-om u velikom finalu Lige prvaka, nakon što su večeras u Lisabonu savladali Lyon rezultatom 3:0.

Nije se moglo očekivati da će igrači Bayerna biti i večeras efikasni kao što su bili protiv Barcelone, ali i dva gola su im bila dovoljna za novo finale.

Ipak, da neće tako jeftino prodati svoju kožu, igrači Lyona su pokazali već na samom početku utakmice. Naime, Depay je u 4. minuti nakon ubačaja šutirao, ali lopta je otišla za malo pored gola.

Nova šansa za Lyon došla je u 17. minuti kada je Ekambi nevjerovatno prošao kroz odbranu Bayerna, ali je pogodio stativu.

Kazna za ove promašaje stigla je minut kasnije kada je Serge Gnabry sjajno pogodio za 1:0.

Isti igrač je u 33. minuti pogodio za 2:0, čime se otišlo na odmor.

U drugom dijelu Bayern je prvi zaprijetio, ali Perišić nije bio precizan.

Najbolju šansu za Lyon imao je Ekambi u 58. minuti kada je bio jedan na jedan sa Neuerom, ali mu je “jedinica” Bavaraca odbranila pokušaj.

Konačnih 3:0 postavio je Robert Lewandowski, u 88. minuti, kojem je ovo bio 15. gol u ovo sezoni Lige prvaka za konačnih 3:0.

Bayern će tako u finalu igrati protiv PSG-a, a taj susret je u nedjelju.