Bayern ima novo čudo od igrača, već je postao rekorder njemačkog velikana!

.
Bayern igra trenutno na svom terenu protiv Stuttgarda meč šestog kola njemačke Bundeslige.

Julian Nagelsmann odlučio je napraviti nekoliko promjena u početnom sastavu za ovaj meč, te je dao šansu mlađim igračima među kojima je i Mathys Tel.

Ovaj 17-godišnjak u Bayern je stigao ovog ljeta iz Rennaisa za 20 miliona eura i važi za veliku nadu njemačkog kluba.

Francuski tinejdžer je danas po prvi put zaigrao od prve minute u Bundesligi i to je maksimalno uspio da iskoristi.

Naime, Bayern trenutno vodi na svom terenu protiv Stuttgarta sa 1:0, a upravo je Tel zabio pogodak.

U 36. minuti meča Davies je asistirao za Tela koji je zabio debitantski gol za Bayern i ispisao je historiju njemačkog prvaka što se tiče Bundeslige.

Tel je ovim golom postao najmlađi igrač u historiji Bayerna koji se uspio upisati u listu strijelaca na meču Bundeslige. Francuz je to uradio sa 17 godina i 136 dana.

Pogodak mladog napadača Bayerna možete pogledati OVDJE.