Bayern silovit protiv Kolna, Ibišević u finišu meča dobio šansu u pobjedi Herthe

Popodnevni termin petog kola Bundeslige donio je četiri utakmice.

Bayern iz Munchena nije imao problema protiv Jarčeva iz Kolna, te je ostvario pobjedu od 4:0. Već u 3. minutu utakmice Robert Lewandowski je doveo Bavarce u vodstvo od 1:0. I u nastavku prvog poluvremena Bayern je dominirao, međutim i pored nekoliko šansi rezultat se nije mijenjao. I onda, u drugom poluvremenu ubjedljiv trijumf ekipe Nike Kovača. Robert Lewandowski je drugim golom pogodio za 2:0, a onda su pogađali i Coutinho sa penala, te Ivan Perišić, prenosi Oslobođenje.ba.

Bayer Leverkusen je sigurnom igrom savladao Union Berlin sa 2:0. Apotekari su u pet minuta riješili posao golovima Vollanda i Alarija i onda strpljivom igrom sačuvali prednost.

Hertha je sa 2:1 savladala Paderborna kod kuće u meču kojeg je Vedad Ibišević gledao sa klupe do 84. minute kada je dobio šansu, dok Rifeta Kapića nije bilo u protokolu za meč, dok su bodove podijelili Freiburg i Augsburg.