Bayern teže od očekivanog došao do trijumfa i vratio se na lidersku poziciju

a

U 13. kolu njemačke Bundeslige nogometaši Bayerna su na svom terenu savladali Arminiju Bielefeld rezultatom 1:0 i vratili su se na lidersku poziciju.

Uprkos dominaciji Bavaraca i mnogim propuštenim prilikama, trenutak odluke desio se tek u 71. minuti kada je Leroy Sane postigao sjajan gol udarcem iskosa za 1:0 i novi trijumf aktuelnog šampiona.

Nešto ranije, Borussia iz Dortmund je kao gost slavila protiv Wolfsburga rezultatom 3:1.

Wolfsburg je poveo pogotkom Weghosrta u 2. minuti, a izjednačio je Can u 35. minuti iz penala. Borussiju je u vodstvo doveo Malen u 55. minuti, da bi trijumf Milionera ovjerio Erling Haaland koji je je u igru ušao u 73. minuti, a samo osam minuta kasnije je postavio je konačnih 3:1.

Rezultati i strijelci:

Petak:

Stuttgart - Mainz 05 2:1 (Ito 21', Sosa 51' / Hack 38')

Subota:

Wolfsburg - Borussia D. 1:3 (Weghorst 2' / Can 35'-11m, Malen 55', Haaland 81')

Bochum - Freiburg 2:1 (Polter 54', Pantović 82' / Lienhart 52')

Greuther Fuerth - Hoffenheim 3:6 (Leweling 22', Tillman 46', Hrgota 68' / Bebou 32', 62', 80', Rutter 40', 50', Meyerhoefer 66'-ag)

Hertha - Augsburg 1:1 (Richter 40' / Gregoritsch 90+7')

Koeln - Borussia M. 4:1 (Ljubičić 55', Uth 77', Duda 78', Andersson 90+3' / Hofmann 74')

Bayern - Arminia 1:0 (Sane 71')