Begović napravio podvig, od igrača regije samo jedan ima više utakmica u Premiershipu

U jučerašnjem porazu Bournemoutha protiv Evertona rezultatom 2:0, naš golman Asmir Begović upisao je jubilarni 250. nastup u Premiershipu.

Asmir je do pomenute brojke došao braneći za četiri kluba. U dresu Portsmoutha skupio je 11 nastupa, u dresu Chelseaja 19, na golu Stoke Citya stajao je 160 puta, a u dvije sezone gol Bournemoutha je branio 60 puta na utakmicama Premiershipa.

U tih 250 utakmica, Begović je ukupno proveo 22.184 minute na terenu, prenose sportske.ba.

Rekorder po broju nastupa u Premiershipu od igrača iz regiona je Branislav Ivanović, koji je za Chelsea odigrao 261 utakmicu, a obzirom da je popularni Bane napustio Premiership, naš golman će imati priliku da obori taj rekord već ove sezone. Ovome dodajmo da je Ivanović na terenu skupio ukupno 21.492. minute, što znači da je Begović sa 11 utakmica manje igrač sa najviše minuta u Premiershipu od igrača iz regije.

Nemanja Vidić je u Premiershipu upisao 211 nastupa, Nemanja Matić 177 , a Luka Modrić 127.