Benfica ostvarila najslađu pobjedu u sezoni

U lisabonskom derbiju Benfica je, kao gost, savladala Sporting sa 4:2 u 20. kolu portugalske Primeire.

Nogometaši Benfice ostvarili su jednu od važnijih pobjeda u sezoni i to na gostovanju kod ljutog rivala Sportinga, pa su Orlovi sada na dva boda od lidera Porta, koji doduše kasnije gostuje Guimaraesu.

Haris Seferović je u 11. minuti načeo mrežu Sportinga, da bi u 36. minuti asistirao Joau Felixu za 2:0, a u završnici prvog dijela Fernandes je smanjio na 2:1.

Odmah na otvaranju drugog dijela Dias je na ubačaj Pizzija zabio za 3:1, da bi u 73. minuti Pizzi realizovao penal za kraj svih nada kada je domaćin u pitanju.

Jedan gol Sportinga je poništen, a u 89. minuti Bas Dost je realizovao penal za konačnih 4:2.

I dok se Benfica i dalje nada tituli, Sporting će se morati zadovoljiti plasmanom na četvrtom mjestu koje vodi u Evropsku ligu.