BiH razbila i Bjelorusiju

Kadetska košarkaška reprezentacija BiH upisala je još jednu uvjerljivu pobjedu na Evropskom prvenstvu B divizije u Sarajevo. Večeras je naša selekcija pobijedila Bjelorusiju rezultatom 101:81.

Pobjednik ovog duela bio je poznat već nakon prve dionice. Izabranici Admira Prašovića su u prvih deset minuta potpuno razbili rivala (30:11) i ovu razliku su u nastavku meča lagano održavali.

Do poluvremena je razlika ostala ista (54:34), a naš tim je uz veoma borbenu igru u ovom dijelu meče izgubio samo jednu loptu.

Drugo poluvrijeme nije donijelo previše problema za našu selekciju. Lagano su završili posao u ovom meču i nakon Češke su pobijedili i selekciju Bjelorusije.

Najefikasniji u našoj selekciji bio je Denis Halilčević sa 19 poena, dok je Aleksa Gatarić ubacio 16.

Sa druge strane Yahor Yuryeu je ubacio 18 poena.