BiH u dramatičnom meču pobijedila Latviju u Rigi

Andrija Stipanović
Sjajan početak naših Zmajeva u kvalifikacijama za Eurobasket 2021, pobjeda na teškom gostovanju

Košarkaška selekcija BiH pobijedila je večeras u okviru prvog kola grupe H kvalifikacija za Eurobasket 2021 u gostima (Riga) Latviju sa 62:61.

Latvija je nakon prvih 20 minuta igre imala šest koševa prednosti i vodila je rezultatom 36:20.

BiH je tri minute prije kraja imala prednost vodstvo 60:53, ali Latvijci su napravili seriju od 8:0 i u zadnju minutu ušli sa prednošću od 61:60.

Ipak, Vrabac 24 sekunde prije kraja pogađa za 62:61 u korsit našeg tima, Latvija je promašila naredni napad i BiH je stigla do velike pobjede.

Najefikasniji u našim redovima bio je Atić sa 15 poena, dok je Halilović dodao 13.

Naši košarkaši za tri dana (24. februar) u Tuzli u susretu drugog kola dočekuju selekciju Grčke, koja je večeras pobijedila Bugarsku sa 73:63.