Marjanović se proslavio igrajući u NBA ligi, koju je napustio 2024. godine, a onda je kratko vrijeme proveo u Fenerbahčeu i kineskoj Zhejiangu. Sada je došlo vrijeme za povratak u region.
Njegov novi klub je Ilirija, slovenački klub koji je loše započeo sezonu u ABA ligi i nalazi se tek na sedmom mjestu grupe B sa omjerom 2-6, dva mjesta ispod naše Bosne BH Telecom.
Marjanović u Iliriju donosi ogromno iskustvo igranja u NBA ligi, za timove kao što su San Antonio Spursi, Detroit Pistonsi, Los Angeles Clippersi, Philadelphia 76ersi, Dallas Mavericksi i Houston Rocketsi
Objavu možete pogledati OVDJE.
Sada će igrati pod vodstvom Stipe Modrića za Iliriju u ABA ligi. U regionalnoj košarci istaknuo se kao igrač Hemofarma, Radničkog, Mega Superbeta i Crvene zvezde Meridianbet. Stiže kako bi pokušao preporoditi ekipu nakon lošeg starta sezone.
Još uvijek nije poznato da li će već u subotu moći da debituje za Iliriju u duelu protiv Budućnosti, odnosno hoće li dokumentacija iz Kine stići na vrijeme.
Kako se ovaj klub, koji je u vlasništvu porodice Dončić i Lukinog oca Saše, nalazi u grupi u kojoj je i Bosna, navijači sarajevskih Studenata će imati priliku da gledaju Bobana Marjanovića u borbi protiv našeg predstavnika.
Foto: Instagram