Borac na 'krilima' Kajkuta savladao Slobodu i bodovno se poravnao sa Željezničarom

Banjalučki Borac je u 19. kolu Premijer lige BiH dočekao Slobodu i slavio rezultatom 2:1.

Sloboda je početkom utakmice zaprijetila preko Mujagića, ali je Borac odmah odgovorio šansom Vranješa koji je pogodio prečku u 4. minuti,prenosi sport1.

Već minut kasnije Borac je poveo pogotkom Saše Kajkuta koji je iskoristio centaršut Ziljkića iz kornera i glavom poslao loptu u mrežu Slobode za 1:0.

Nekoliko minuta kasnije Sloboda je pokušala uzvratiti udarcem Bekrića, ali je njegov šut zaustavio Lučić.

U 10. minuti Vranješ je imao novu priliku za Borac, ali odbrana Slobode je u posljednjem trenutku uspjela otkloniti opasnost.

Nastavak prvog poluvremena donio je potpunu dominaciju Borca koji je stvorio nekoliko dobrih šansi, ali bez promjene rezultata.

Ipak, već početkom drugog poluvremena Borac postiže pogodak i stiže do vodstva od 2:0.

Ponovo je ista kombinacija Ziljkić-Kajkut bila kobna za Tuzlake, Ziljkić je dodao povratni pas za Kajkuta, a ovaj preciznim udarcem savladao golmana Slobode za 2:0.

Do kraja susreta Sloboda je u 76. minuti uspjela postići pogodak preko Uzelca, čime je unijela neizvjesnost u završnicu utakmice, ali su Banjalučani uspjeli sačuvati prednost do kraja meča i slaviti pobjedu.