Bundesliga: Borusija Dortmund stigla do uvjerljivog trijumfa, pobjede Gladbaha i Hofenhajma

Odigrano je pet utakmica 19. kola Bundeslige. Lider na tabeli Borusija Dortmund je stigao do nove uvjerljive pobjede, a važne trijumfe u borbi za evropska takmičenja ostvarili su Hofenhajm i Borusija Menhengladbah.

"Milioneri" su bez problema nadigrali goste iz Hanovera, slavili su pobjedu 5:1.

Borusija u vodstvo dolazi golom Ašrafa Hakimija (Achraf) u 24. minuti, što je i bio rezultat prvog poluvremena.

U drugom poluvremenu domaćin u samo dvije minute rješava pitanje pobjednika. Prvo je Marko Rojs (Marco Reus) povećao vodstvo na 2:0, a zatim Mario Gece (Gotze) zabija za 3:0.

Do kraja utakmice Dortmund postiže još dva gola, a i gosti dolaze do počasnog pogotka za konačnih 5:1.

Hofenhajm je slavio u gostima protiv Frajburga u efikasnoj utakmici 2:4, a Andrej Kramarić je postigao dva gola.

Borusija Menhengladbah je pobijedila Augzburg na domaćem terenu 2:0 i barem nakratko prestigla Bajern na drugom mjestu. Domaćin je do pobjede stigao golovima u drugom poluvremenu.

Leverkuzen je slavio u gostima kod Volfsburga, a Mainc je kod kuće savladao Nirnberg, piše Avaz.