Burak je plakao kao malo dijete, a zatim su saigrači napravili potez kojeg nikad neće zaboraviti

asd
Portugal je večeras u Portu s 3:1 savladao Tursku i plasirao se u finale baraža za odlazak na Svjetsko prvenstvo u Katar.

Portugalci su imali dva gola prednosti u ovom meču, ali su Turci propustili veliku šansu da se potpuno vrate u meč.

Burak Yilmaz je smanjio rezultat na 2:1 u 65. minuti meča, a zatim je sedam minuta prije kraja dobio šansu da izjednači rezultat nakon što je dosuđen penal za Tursku.

Međutim, iskusni 36-godišnji napadač nije uspio da zabije gol. Loptu je poslao daleko preko gola, da bi kazna stigla u nadoknadi kada je Portugal postigao i treći gol.

Nakon utakmice Burak je bio neutješan. Plakao je kao malo dijete na sredini terena, ali ga saigrači nisu ostavili samog.

Pružili su mu veliku podršku i zagrljeni su dočekali kraj na centru.

"Na kraju utakmice napravili smo krug na centru i rekli smo Buraku: 'Trebao bi biti ponosan jer si kapiten ovog tima'. Bez njega ovaj tim ne bi bio ovdje. Jednostavno nekad treba imati sreće", rekao je selektor Turske Stefan Kuntz.