Cazinjanin Damir Hairlahović osvojio drugo mjesto u PRO klasi Cross Country utrke u Kreševu

.-

Otvaranje sezone u moto sportu u BiH i prva utrka u sezoni 2022.

Enduro Cross Country, Kresevo, 14.05.2022. godine. Krenula je nova sezona u Moto sportu BiH.

Prva je na redu bila Enduro Cross Country utrka “Kresevo ‘22”. Vozači su u jako lijepom ambijentu i u idealnim vremenskim uvjetima na Motodrom-u “Gajice” ponovno pokazali da “Enduro standard” u BiH iz godine u godinu raste.

Posebno raduje podatak da je u klasi PRO nastupilo čak mnogo vozača, te da su se pojavila neka nova “mlada” imena.

Naš Cazinjanin Damir Hairlahović je poveo trku sa savršenim startom ali odmah u prvom krugu trke volanom je udario u drvo i izgubio potpunu kontrolu nad motorom što je dovelo do teškog pada i gubitkom pozicije. Nakon brzog vraćanja u trku i podizanja svoj tempa ostvaruje najbrži krug od svih vozača i vraća se u borbu za drugo mjesto i zatim za prvo mjesto. Nakon duge borbe za prvo mjesto sa lokalnim vozačem iz Kreševa prati ga loša sreća i dešava se ponovo pad ali na svu sreću manji.

Na kraju trke nas Cazinjanin završava na drugom mjestu, trka je trajala 1 sat i 20 minuta.