Crvena Zvezda sa igračem manje izbjegla poraz u 93. minuti, Dinamo ostvario sjajan rezultat u gostima

Zvezda
Sjajna završnica susreta u Beogradu

U okviru šesnaestine finala Evropske lige tim iz Beograda dočekao je slavni AC Milan. Prvi pogodak na utakmici postigao je nesretni Radovan Pankov nakon što je lošom reakcijom poslao loptu u vlastitu mrežu. Crvena Zvezda je uspjela izjednačiti sa bijele tačke ali nedugo nakon toga Milan na isti način dolazi do ponovnog vodstva.

Domaća ekipa je ostala sa igračem manje u 77. minuti kada crveni karton dobija Milan Rodić, no stigla je do velikih 2:2 u 93. minuti susreta kada je rezervista Milan Pavkov prelijepo pogodio glavom nakon kornera.

Rade Krunić je odigrao svih 90 minuta u redovima Milana.

Momčad Dinama iz Zagreba slavila je u Krasnodaru i tako došla na korak do osmine finala Evropske lige.

Vrijedi napomenuti i da se naš kapiten Edin Džeko upisao u strijelce nakon dugih mjesec dana čekanja da se nađe u početnom sastavu Rome.

Rezultati i strijelci sa pomenutih utakmica:

Crvena zvezda - Milan 2:2 (Kanga penal 52., Pavkov 90+3. - Pankov autogol 42., Hernandez penal 61.)

Krasnodar - Dinamo Zagreb 2:3 (Berg 28', Claesson 69' - Petković 15', 54', Atiemwen 75')

Braga - Roma 0:2 (Džeko 5', Mayoral 86')