Da li znate koliko novca je Elvedina Muzaferija dobila za najbolji plasman karijere u spustu?

,

Najbolja bh. skijašica Elvedina Muzaferija ostvarila je u petak najbolji plasman u karijeri u spustu u Svjetskom kupu.

Muzaferija je u švicarskoj Cran Montani zauzela 18. mjesto u utrci spusta. Elvedina je utrku završila sa vremenom 1:20.21.

Za pobjednicom je zaostajala sekundi i 10 stotinki te na kraju osvojila novih 13 bodova u Svjetskom kupu.

Bh. skijašica je napredovala osam mjesta i sada ukupno ima 37 bodova.

Za plasman na 18. mjesto Elvedina je zaradila 1.300 švicarskih franaka, dakle oko 1.370 eura.

Prvoplasirana je zaradila 47.000 švicarskih franaka, a drugoplasirana 22.000. Treće mjesto je 12.000 švicarskih franaka. Posljednjeplasirana skijašica je osvojila 700 švicarskih franaka.

Inače, prvo mjesto na utrci zauzela je Lara Gut-Behrami iz Švicarske, drugo mjesto su podijelile Jasmine Flury iz Švicarske te Cornelia Huetter iz Austrije, a četvrta je bila Laura Pirovano iz Italije.

Muzaferija će već danas u Crans Montani nastupiti u još jednoj utrci spusta, dok će u nedjelju skijati u superveseleslalomu.

Podsjetimo, Elvedina je prije nekoliko dana u Europskom kupu u spustu u Crans Montani zauzela prvo mjesto.