Dedić u stilu najboljih golgetera: Upisao dva gola i asistenciju u visokoj pobjedi

.
Naš reprezentativac nastavlja sa odličnim partijama u redovima aktuelnog prvaka Austrije

Reprezentativac Bosne i Hercegovine Amar Dedić upisao je još jednu odličnu partiju u dresu RB Salcburga.

On je u pobjedi aktuelnog prvaka Austrije na gostovanju kod Hartberga upisao dva gola i jednu asistenciju, noseći kapitensku traku ovog kluba. Njegova ekipa je pobijedila rezultatom 1:5.

„Zmaj“ je asistenciju upisao za prvi gol na utakmici već u 16. minuti, dok se na naredni gol čekalo do sudijske nadoknade prvog poluvremena, a postigli su ga igrači Hartberga.

Ipak, na samom startu Dedić i njegovi saigrači ubacili su u brzinu više. Konate je pogodio u 47., da bi Dedić tri minute kasnije upisao prvi od svoja dva gola.

Bh. fudbaler je svojim drugim golom, a četvrtim RB Salcburga, osigurao pobjedu svojoj ekipi. Konačni rezultat postavio je Koita.

Fudbaleri RB Salcburga su tako upisali i četvrtu pobjedu u isto toliko kola, dok je Dedić nastavio da diže sebi cijenu, a sigurno je da će ovaj 21-godišnji bek uskoro napraviti transfer u jedan od najvećih klubova svijeta.