Deklasirana i Bjelorusija: Spektakularni Španci na furiozan način izborili polufinale

Rukometna reprezentacija Španije izborila je plasman u polufinale Evropskog prvenstva nakon što su večeras ubjedljivo savladali Bjelorusiju sa 37:28.

Španci tokom cijelog prvenstva igraju fantastičan rukomet, a takav su pokazali i večeras kada su sjajnom igrom u potpunosti izdominirali nemoćne Bjeloruse.

Bjelorusija je bolje otvorila utakmicu i u ranoj fazi stigla do prednosti od tri gola (5:2), ali gotovo sve nakon toga je proteklo u kontroli koju je uspostavila selekcija Španije, te prvo poluvrijeme dobila sa 17:16.

Tek u drugom poluvremenu Španci su dodali gas i zaigrali još bolje, a to se odmah odrazilo na rezultat pa su praktično iz minute u minut povećavali prednost, te na kraju slavili pobjedu rezultatom 37:28 i tako ovjerili plasman u polufinale EURO-a.

Međusobni okršaj njih i Hrvata odlučivat će o tome koja selekcija će sa prve pozicije u grupi ući u polufinale, a njihov meč na rasporedu je u srijedu.