Đenova nakon nevjerovatnog preokreta savladala Juventus i ostala u borbi za opstanak

sdfa

Fudbaleri Đenove režirali su nevjerovatan preokret protiv Juventusa i na kraju slavili sa 2:1 u okviru 36. kola italijanskog prvenstva. Tim sa Luiđi Ferarija je gubio do 87. minute, a onda je napravio čudo.

Nakon što je prvi dio susreta okončan bez golova, nastavak je donio mnogo više uzbuđenja. Prvo je Paulo Dibala (Dybala) lijepim pogotkom doveo "Staru damu" u vodstvo u 48. minuti, a onda je uslijedila nevjerovatna završnica.

Prvo je Albert Gudmundson poravnao rezultat u 87. minuti, a duboko u sudijskoj nadoknadi bivši igrač Juventusa Domeniko Kriščito (Domenico Criscito) donosi veliku pobjedu Đenovi koja je tako ostala u borbi za opstanak u najelitnijem rangu italijanskog fudbala.

Đenova je trenutno 18. tim lige sa bodom manje od Salernitane. Inače, Dibali je večerašnji pogodak bio 115. u dresu Juventusa čime se izjednačio na 9. mjestu vječne liste strijelaca sa legendarnim Robertom Bađom (Baggio).