Dobra partija Nurkića u novom porazu oslabljenog Finiksa

.
Nije Finiksu pomogla ni dobra partija Devina Bukera

Finiks Sansi su nastavili seriju loših rezultata porazom na domaćem terenu protiv Sakramento Kingsa.

Rezultat je glasio 106:114 te je tako Finiks upisao četvrti poraz u posljednjih pet mečeva.

Finiks je bolje otvorio meč i na poluvrijeme su otišli sa devet poena prednosti, no kobna za njih bila je treća četvrtina koja je završila 33:12 u korist Sakramenta i Finiks nije imao šanse da se vrati.

Sakramento je do pobjede vodio Diaron Foks, koji je ubacio 34 poena (11/24 šut iz igre, 8-10 sa linije slobodnih bacanja). Tome je dodao i sedam asistencija i četiri skoka. Efikasni su bili i Sabonis sa 15 i Vezenkov sa 14 poena.

Finiks je igrao bez najboljeg igrača Kevin Durenta, a nije im pomogla ni dobra partija Devina Bukera koji je brojao do 28. Buker je bio dobar i u ostalim segmentima igre, pa je imao po sedam skokova i asistencija.

Reprezentativac BiH Jusuf Nurkić na terenu je proveo 30 minuta i ubilježio je 15 poena (4/9 za dva, 2/4 za tri i 1/4 sa linije slobodnih bacanja. Uhvatio je Nurkić i devet skokova, podijelio tri asistencije i ukrao jednu loptu.