Duljević na najbolji mogući način odgovorio treneru Walpurgisu

Dynamo Dresden je danas odigrao test utakmicu protiv Bautzena i ostvario visoku pobjedu od 7:0.

U katastrofalnim uslovima za igru koji su podsjećali više na niželigaške terene sa bh. liga, Dynamo je ostvario visoku pobjedu, a u listu strijelaca se upisao i Haris Duljević.

Prvo poluvrijeme Dynamo je dobio sa 2:0, a golove su postigli Atilgan u 13. i Ballas u 17. minuti susreta. Trener Dynama Maik Walpurgis odlučio je promijeniti sastav u drugom poluvremenu, pa je priliku za igru dobio i Haris Duljević koji je odmah opravdao Walpurgisovo povjerenje.

Duljević je zatresao mrežu već u 48. minuti susreta za 3:0, a samo minut kasnije u listu strijelaca se upisao i Ebert pogodivši za 4:0. Igrala se 52. minuta kada je Leo pogodio za 5:0, a 55. kada je Horvath postigao šesti gol za Dynamo. Konačan rezultat 7:0 postavio je Ebert u 85. minuti susreta.