Džanan Musa "eksplodirao" u drugom poluvremenu, ali nije spasio Real debakla

.

Košarkaši Real Madrida doživjeli su novi debakl dok su van terena povrijeđeni Sergio Llull i Walter Tavares, a ovaj put su poraženi od Gran Canarije 100:77 u španskom prvenstvu.

Očajno je Real ušao u utakmicu i u prvoj dionici je Gran Canaria napravila veliku prednost od 25:9 te se od toga Real do kraja nije oporavio.

U drugom poluvremenu utakmice se probudio Džanan Musa, koji je ubacio 15 poena samo u trećoj i četvrtoj dionici, ali u prvom poluvremenu je uspio samo jednom pogoditi koš domaćina (2 poena).

Meč je Musa završio sa 17 poena, 3 skoka i asistencijom, dok je do pobjede Gran Canariju nosio Happ sa 17 ubačaja.

Podsjećamo, nedavno je Real Madrid od Murcije poražen 73:61, a u Euroligi od Monaca 98:74.

Real Madrid je i dalje lider na tabeli španskog prvenstva sa 17 pobjeda i 3 poraza, a iza Je Unicaja sa omjerom 15-4. Gran Canaria je četvrtoplasirana sa omjerom 13-7.