Dijamant režirao pobjedu u derbiju: Džeko pogodio i asistirao protiv Juventusa

Fudbaleri Rome u 36. kolu italijanske Serie “A” na svom su Olimpicu savladali Juventus. Tim Caludija Ranierija slavio je rezultatom 2:0.

Juventus je bio taj koji je diktirao tempo u Rimu te imao bolje prilike za postizanje pogotka, ali u tome nisu uspjeli. Roma je u 79. minuti susreta povela nakon što je Edin Džeko asistirao Alessandru Florenziju. Sve dileme oko pobjednika riješio je Edin Džeko, koji je u sudijskom vremenu postavio konačnih 2:0.

Ovo je bio tek treći poraz za Juventus u sezoni, za kojeg je večeras Miralem Pjanić igrao do 71. minute susreta.

Roma je ovom pobjedom ostala u utrci za Ligu prvaka sa 62 osvojena boda i nalazi se na 6. poziciji jer trenutno trećeplasirana Atalanta ima samo tri boda više, pišu Sportske.ba.