Džeko puni 36 godina, a puno mlađi mogu da mu zavide na pretrčanim kilometrima protiv Liverpoola

.
Nevjerovatan je

Prije dvije noći Inter je na Giuseppe Meazzi poražen s 0:2 od Liverpoola u prvoj utakmici osmine finala Lige prvaka.

Inter je imao prečku Hakana Calhanoglua, Edinu Džeki poništen je pogodak zbog ofsajda, a onda je pred kraj utakmice stigla kazna u vidu golova Firmina i Salaha.

Novih 90 minuta na terenu dobio je kapiten naše reprezentacije Edin Džeko, koji je odigrao sasvim pristojan meč, a jedan statistički podatak pogotovo mu ide u prilog.

Naime, iako Edin 17. marta puni 36 godina, na ovoj utakmici bio je među pet igrača Intera koji su najviše pretrčali. Dijamant je pretrčao 10,52 kilometra.

Standardno, najviše je pretrčao Marcelo Brozović sa 12,79 kilometara, a slijede ga Calhanoglu, Vidal i Škriniar. Najbolji kod Liverpoola po ovom parametru bio je Robertson sa 10,70 kilometara i ujedno je jedini igrač Liverpoola koji je pretrčao više od Džeke.

Poređenja radi, James Milner, bivši Džekin saigrač iz Manchester Cityja također je 1986. godište i na ovoj utakmici dobio je tek pet minuta, a na posljednjih sedam utakmica Liverpoola skupio je tek 58 bodova.

Revanš između Liverpoola i Intera na rasporedu je za osmi mart na Anfieldu.